آموزش گام به گام تعویض تیغه برف پاک کن

آموزش گام به گام تعویض تیغه برف پاک کن

[ 1399/10/3 ]
و این یعنی شما علاوه بر هزینه خرید تیغه برف پاک کن باید هزینه تعویض آن را به مکانیک پرداخت کنید

که البته این کار کمی غیر ضروری است چون تعویض تیغه برف پاک کار ساده ای است و شما به راحتی قادر خواهید بود این کار انجام دهید. به گزارش خودروتک ، برای تعویض تیغه برف پاک کن فقط کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. مرحله اول انتخاب و خرید تیغه برف پاک کن مناسب برای خودرو است. پیشنهاد می شود از جنس با کیفیت و مرغوب استفاده کنید تا هیچ گونه آسیبی متوجه شیشه جلو خودرو شما نشود و یا با تولید صدای گوش خراش رانندگی را برای شما در زمان باراش باران یا برف طاقت فرسا کند. بهتر است از تیغه برف پاک کن ژله ای ( سیلیکونی ) استفاده کنید. همچنین به این نکته توجه کنید که تیغه برف پاک کن سمت راننده و سمت کمک راننده ممکن است باهم فرق داشته باشد برای مثال 206 از جمله این خودروها است.
توجه: قسمت فلزی نیاز به تعویض ندارد و به ندرت تعویض می شود. پس در هنگام خرید فقط تیغه ها را خریداری کنید.

بدنه فلزی برف پاک کن را بلند کنید تا برای تعویض آماده باشد.
تیغه پلاستیکی برف پاک کن را کمی خم کنید و تلاش کنید آن را از بدنه فلزی جدا کنید. دقت کنید که قسمت پلاستیکی توسط یک پین کوچک به بدنه فلزی متصل شده است. برای جدا کردن قسمت پلاستیکی باید اول پین را جدا نمایید تا اجازه تعویض لاستیک را به شما بدهد. در این فرآیند مراقب دست های خود باشید تا آسیب نبیند.
توجه: دقت داشته باشید که کوبیده شدن بازوی بدون پوشش برف پاک‌کن بر روی شیشه، احتمال ترک خوردگی شیشه را در پی خواهد داشت. بنابراین بهتر است اقدامات لازم را انجام دهید. تیغه جدید را جایگزین کنید و پین را جا بزنید. مطمئن شوید که تیغه برف پاک به درستی در جای خود قرار گرفته باشد و نباید هیچ گونه لرزشی داشته باشد. به محل استقرار تیغه برف پاک کن بر روی شیشه دقت کنید.
وقتی هر دو تیغه( چپ و راست) را عوض کردید، برف پاک کن را در جای خود قرار دهید و سپس آن را امتحان کنید. یعنی برف پاک کن را روشن کنید و آب بپاشید تا درستی عملکرد آن ارزیابی شود. اگر شیشه اتومبیل بخوبی تمیز می شود، شما کار خود را درست انجام داده اید. اگر در تمیز کردن شیشه خودرو مشکلی وجود دارد، تیغه ها را مجدداً چک کنید. ممکن است جنس خریداری شده شما جنس خوبی نباشد. بنابراین در وحله اول خرید برف پاک کن با کیفیت نکته مهمی است.
مشاهده کردید که تعویض تیغه برف پاک کن چقدر ساده است و شما با صرف کمترین زمان قادر خواهید بود این کار را انجام دهید.