قوانین و مقررات

ورود کاربران به وب سایت یدکیش هنگام استفاده از پروفایل شخصی، مقایسه قیمت، ارتباط با منابع فروش محصولات معرفی شده و سایر خدمات ارائه شده توسط یدکیش به معنای پذیرفتن شرایط ، قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات یدکیش است.


قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه های یدکیش منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ها و سرویس های یدکیش تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.در صورتیکه یدکیش احساس کند که کاربر هرگونه سعی در تقلب و یا تغییر در نحوه صحیح کارکرد وب سایت را دارد می تواند بدون اطلاع قبلی حساب کاربری را غیرفعال و یا بطور کامل مسدود و بلوکه کند. تمامی نظرات نمایش داده شده دریدکیش توسط کاربران درج می شود و یدکیش پس از رویت و کنترل عدم تداخل با قوانین موضوعه تجارت اینترنتی نظرات را جهت نمایش تائید می نماید و هیچگونه مسئولیتی در قبال نظرات کاربران را عهده دار نمی باشد و مثبت یا منفی بودن نظرات مشتریان در مورد برندها یا گارانتی ها و... تجربیات شخصی ایشان می باشد.کاربران سایت چه صاحبان فروشگاه چه کاربران عادی و خریداران هر دو در زمان ثبت نام موافقت خود را با تمام قوانین سایت اعلام کرده اند و حق هرگونه شکایت و اقدام قانونی را در خصوص فعالیت های سایت از خود سلب کرده اند و تنها مرجعی که می تواند در خصوص این توافق نامه نظر بدهد شواری انتظامی سازمان نظام صنفی و یا داور مرضی الطرفین آشنا با موضوع اینترنت می باشد.

تعاریف و تعهــدات طرفین کاربری

سایت یدکیش یک بازار مجازی در زمینه لوازم یدکی خودرو می باشد که منابع اصلی و فروشندگان کالاها را معرفی می کند و فروشندگان معرفی شده قیمت روز لوازم یدکی را با به روزرسانی خود در اختیار کاربران قرار میدهند.کاربر فروشنده پس از ثبت نام و فعالسازی کنترل پنل خود در یدکیش می تواند کالاهای خود را قیمت گذاری و در معرض دید خریداران قرار دهد. یدکیش تنها اقدام به معرفی محصولات و مقایسه قیمت های این کاربرهای فروشنده می نماید و همچنین یدکیش هیچگونه دخالتی در روند ارسال کالا و دریافت وجه این فروشگاه ها ندارد و متعاقبا هیچگونه مسئولیتی در قبال عملکرد فروشگاه را نیز نمی پذیرد هنگام خرید از این فروشگاه ها کاربر مستقیم به وب سایت فروشگاه اصلی یا محل کسب فروشنده جهت خریداری جنس خود مراجعه می نماید.

تعهــدات عمــومی کاربران : مسئولیت اطلاعات و تصاویر درج شده در پروفایل کاربران ( کاربر معمولی و کاربر فروشنده ) بصورت مستقیم بر عهده ثبت نام کننده می باشد.
تعهــدات کاربر فــــروشنـده : جهت حفظ و ارتقا رضایتمندی خریداران و سایر فروشندگان در حوزه قیمت کالاها، کاربر فروشنده موظف است در قیمت گذاری کالاهای خود، ضمن درج قیمت رقابتی و منصفانه، به گونه ای عمل کند که کالاها را به قیمتی که درج کرده است به خریدارانی که از سمت یدکیش معرفی می گردند تحویل نماید.
مسدود کردن حساب کاربری : حساب کاربری بصورت موقت بسته می شود.
بلوکــه کردن حساب کاربری : حساب کاربری بصورت کامل و دائمی مسدود می شود.
درصورت عدم رعایت و گزارش تخلف، پس از بررسی، موارد ذیل اعمال می گردد:

  • مرتبه اول : اعلام مورد تخلف قیمت گذاری جهت اصلاح قیمت
  • مرتبه دوم : غیرفعال نمودن کنترل پنل قیمت گذاری به مدت 48 ساعت
  • مرتبه سوم : فسخ قرار داد و مسدود نمودن کنترل پنل قیمت گذاری کالاها